Teambuilding na dračích lodích - pádlování

Představujeme vám novou aktivitu - Pádlování na dračích lodích. Zajímavý a nevšední zážitek prožijete s naším týmem, který vás seznámí s tradiční čínskou vodní disciplínou.
Historie dračích lodí má své kořeny ve více než 2 tisíce let staré čínské legendě a do světa se rozšířil až v polovině 20. století . V ČR se tento sport poprvé objevil v roce 1997, kdy byly do Prahy dovezeny 2 dračí lodě.


O dračích lodích

Dračí loď je 12,5 metru dlouhá 'kanoe' s dračí hlavou na přídi a ocasem na zádi. V nejširším místě měří 1,2 metru a má 10 laviček pro pádlaře, kteří si do ní sedají ve dvojicích. Každý má vlastní pádlo, se kterým pádluje na své straně lodi. Do lodi se vejde maximálně 20 pádlařů, optimální obsazení je však 16 nebo 18 pádlujících. Rytmus pádlování udává bubeník, sedící na vysoké stoličce zády ke směru jízdy na přídi lodi. Na zádi stojící kormidelník pak udržuje plavidlo v požadovaném kursu.
 

Přímo ideální pro teambuilding

Jen těžko si lze představit nějaký jiný sport, při kterém je týmová souhra tak důležitá neboť nenajdou-li společný rytmus, je jejich námaha zbytečná. V lodi všichni sedí blízko jeden druhému, společně sdílí radost i obavy před závodem, adrenalin, závodní nadšení a třeba i radost z výhry. Týmový duch prosycuje atmosféru.
Tento typ teambuildingu lze zkombinovat i s výukou dračího tance.

Účast na teambuildingu

Připravíme akci dle Vašich potřeb a přání. Kapacitně je třeba počítat se 12 až 18 lidmi do týmu. Při dvou a více týmech je možné uspořádat závody. Poskytneme vám vlastní zkušené kormidelníky a podle potřeby i bubenice.
Součástí akce může být prezentace o historii a současnosti dračího sportu. Na dračí lodi lze uspořádat i delší poznávací plavbu, např. Prahou z Modřan do Troji a podobně.

     
     

 

Contact

Eva Halanova
Production
(CZ, EN, ES)
+420/ 605 380 308
kenningproductions@gmail.com

Ajna Kenning 
Managing Director
(CZ, EN, DE, HU)
USA +1-415-712-9261
info@kenningproductions.com